• м. Чернігів, вул. Г. Полуботка 14
  • +380462 676-332
  • За довідками: chernigiv03@gmail.com, ask@cheschool3.pp.ua

Що робити, якщо дитина проявляє агресію

Що робити, якщо дитина проявляє агресію

1. Основним методом боротьби з агресією є любов. Батькам потрібно якомога більше розмовляти з дитиною, обговорювати з ним що трапилося і розповідати, як правильно потрібно поводитись в тій чи іншій життєвій ситуації. Не в жодному разі не можна ображати або принижувати дитину. Не переходьте на особистості, роз'яснюйте тільки ситуацію, можливі варіанти виходу з обставин, що склалися, та наслідки, до яких може призвести агресія.

2. Не намагайтеся заглушити емоції дитини, вони повинні знаходити вихід. Запишіть його на боротьбу або в іншу спортивну секцію, де він зможе випускати накопичився негатив.

3. Не з'ясовуйте відносини при дитині. Будь-які конфлікти між батьками відображаються на дітях, які стають їх свідками. Якщо ви бачите, що сварки не уникнути, знайдіть спосіб розібратися в ситуації так, щоб дитина цього не бачила.

4. Діліться з дитиною власним досвідом. Розповідайте про те, як ви вели себе в його віці, як справлялися з труднощами. Він не повинен відчувати себе одиноким.

5. Обійми – ефективний метод боротьби з дитячою агресією. Так вона відчує себе захищеною, їй буде простіше ділитися своїми проблемами.

6. Похвала. Коли дитина отримує позитивні відгуки про себе і свою поведінку, вона прагне до гарних вчинків. Їй необхідно розуміти, що добре, а що погано.

7. Зберігайте спокій. Якщо ви впадете в стан злості разом з дитиною, це тільки погіршить ситуацію.

Якщо ви зможете встановити з дитиною довірливі стосунки і переконайте її в своїй безумовній любові, вам не доведеться боятися за її безпеку, ні за стан оточуючих її людей.